Czy znasz korzyści wynikające z uprawiania karate ?

Witaj !

Komputer nie zapewni Ci bezpieczeństwa na ulicy. Nie uczyni Cię sprawnym i wysportowanym. Poznaj korzyści wynikające z systematycznego treningu.
Biorąc udział w zajęciach:

1. poprawisz swoją ogólną sprawność fizyczną

2. opanujesz podstawowe i zaawansowane techniki karate

3. poczujesz się pewniej i bezpieczniej

4. poznasz nowych przyjaciół

5. uzyskasz zgrabną i wysportowaną sylwetkę

6. poznasz i podniesiesz granice swoich możliwości

7. będziesz silniejszy, bardziej wytrzymały i rozciągnięty

8. będziesz miał możliwość zdawać na kolejne stopnie wtajemniczenia w sztuce karate tzw. kyu

9. jeśli zechcesz, możesz brać udział w zawodach sportowych.

 

Czasy są niebezpieczne. Karate jest skuteczną i uniwersalną sztuką walki. Każdy może trenować!

 
Dobrze poprowadzone treningi sprawią, że Twoje oczekiwania, które skłoniły Cię do trenowania karate, zostaną spełnione.Moje 30-letnie doświadczenie w nauczaniu karate, sukcesy życiowe, szkoleniowe i sportowe moich podopiecznych są gwarancją osiągnięcia wyżej wymienionych celów. Nie obiecuję cudów, ale mogę Cię zapewnić, że uprawianie karate to doskonała inwestycja, której nie pożałujesz.
 

Czy trenowanie karate jest trudne?

Myślisz, że rozpoczynając treningi w wieku kilkunastu lat, nie osiągniesz sukcesu w tej dyscyplinie. Nic bardziej mylnego. Ja zaczynałem trenować mając 16 lat. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i systematyczności.

 

Co składa się na trening?

- nauka podstawowych i zaawansowanych technik karate
- ćwiczenia sprawnościowe
- ćwiczenia relaksacyjne
- trening rozwijający podstawowe cechy motoryczne: siłę, wytrzymałość, gibkość
- trening z zastosowaniem przyborów: tarcze, worki, łapy, gumy, skakanki, tonfy itp.
- ćwiczenia z partnerem: kombinacje do walki realnej i sportowej
- możliwość zdawania na kolejne stopnie wtajemniczenia w sztuce karate tzw. kyu.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia?

Dla młodzieży powyżej 12 lat.

Przeczytaj opinie moich uczniów

Zacząłem trenować karate, gdy miałem 8 lat. Od samego początku treningi przygotowywały mnie do stawiania czoła przeciwnościom. Pod kierunkiem Sensei Posłusznego miałem okazję nie tylko zgłębiać tajniki karate, ale również dowiedzieć się, czym jest samodyscyplina i dobra organizacja. Dzięki treningom od najmłodszych lat uczyłem się odpowiedniego planowania obowiązków i łączenia ich z ćwiczeniami w Dojo oraz innymi zajęciami. Ćwicząc, zyskałem ponadto umiejętności, które dały mi z kolei pewność siebie. Wytrzymałość i sprawność fizyczna, a także wiedza, jak można siebie i innych obronić to coś, co na pewno przyda się każdemu. Od czasu, gdy zacząłem ćwiczyć karate, wiele się w moim życiu zmieniło. Jednak jedno nie zmieniło się na pewno. Wciąż korzystam z umiejętności nabytych podczas treningów. Gdybym miał powiedzieć, jak rozumiem karate, którego uczyłem się od Sensei Posłusznego, określiłbym je jako sztukę walki, ale przede wszystkim z samym sobą i własnymi słabościami.

Krzysztof, student prawa, 24 lata
 

Przez lata treningów pod kierunkiem Sensei Sławomira Posłusznego miałam możliwość zdobycia wielu różnych doświadczeń, które odgrywają w moim życiu bardzo istotną rolę. Dzięki treningom nauczyłam się wytrwałości w dążeniu do celu, a poprzez osiągane wyniki sportowe i zdrową rywalizację zdobywałam większą pewność siebie. Obserwując Sensei Posłusznego, zobaczyłam jak powinna wyglądać prawidłowa relacja między trenerem, a ćwiczącymi, co teraz znajduje swoje odzwierciedlenie w relacji przełożony-podwładny. Poznałam rzeczywistą wartość szacunku do ludzi i ich pracy, a poprzez własną pracę wkładaną w każdy trening zbudowałam w sobie siłę, która pomaga mi postępować w zgodzie z własnymi przekonaniami nawet wtedy, gdy nie jest to łatwe.

Patrycja Roszyńska, nauczycielka angielskiego
 

Sensei Sławomir Posłuszny. Człowiek,który w pełni odzwierciedla definicję terminu SENSEI (mistrz, nauczyciel). Trener, który nie uczył jak dobrze się bić, a wprowadzał nas w tajniki sztuki walki. Nauczyciel, który przekazał nam kompleksową wiedzę o karate, starając się by jego uczniowie posiedli nie tylko doskonałą sprawność fizyczną, a także duchową. Inaczej instruktor sportu oraz pedagog w jednym.
Osobiście Sensei Posłusznemu zawdzięczam bardzo wiele. Na treningach i poza nimi (obozy, zawody) priorytetem było nasze nienaganne zachowanie. Poszanowanie starszych oraz pokora. Ponad dziesięć lat wpajania tych zasad z pewnością uczyniło mnie lepszym człowiekiem, odnajdującym swe miejsce w społeczeństwie.
Sensei Posłuszny zawsze wierzył w uczniów. Cieszył się ich sukcesami i motywował do dalszej systematycznej pracy. Dzięki tej wierze z chuderlawego nastolatka zmieniłem się w wysportowanego młodzieńca, który wywalczył niejeden puchar na macie. Owe sukcesy pozwoliły mi uwierzyć siebie i nie obawiać się zawalczyć o swoją pozycję w firmie, w której obecnie pracuję. Także systematyczność w treningach przekłada się na systematyczność w pracy, gdyż tylko dzięki temu umacniam swój status lidera i dążę do kolejnego awansu.
Uważam, iż lata spędzone na trenowaniu karate pod okiem Sensei Sławomira Posłusznego sprawiły, że jestem pewny siebie oraz zrównoważony, potrafię dążyć do obranych celów bez względu na przeciwności losu, a wypracowany setkami pompek uścisk dłoni przekonuje o moich racjach bardziej niż dziesiątki argumentów.

Maciej Pluskota, menedżer
 

Obecne czasy skłaniają ludzi do życia w biegu, ciągłego myślenia o kolejnym dniu i czynnościach do wykonania. Coraz mniej czasu poświęca się na swoje potrzeby co przekłada się na wizyty u lekarzy specjalistów i przyjmowania coraz to większej ilości leków czy substancji uspokajających by zmniejszyć codzienny stres. Uważam, że każdy powinien dbać o siebie, swój organizm tak aby nie truć się od środka „lekami”, gdyż są inne metody. Jak mówi przysłowie „Ruch to zdrowie”.
Kilka lat temu byłam osobą zamkniętą w sobie, unikałam kontaktów z nowo poznanymi osobami. W tej chwili nie jestem tą samą dziewczyną. Uprawianie sztuki walki pozwoliło mi otworzyć się na innych. Jestem pewną siebie i swojej wartości osobą. Poza tym trenowanie Oyama karate poprawia wydolność organizmu, kształtuje sylwetkę. Dzięki odpowiedniej osobie prowadzącej zajęcia tj. Sensei Sławomirowi Posłusznemu uzyskałam szansę nauki technik karate, dzięki którym mam możliwość w sytuacjach zagrożenia życia bądź zdrowia obronić siebie a także innych. Jestem świadoma swoich umiejętności lecz pamiętam, że „ Karate ni sente nashi” – „Karate nigdy nie było techniką agresji”.

Roksana Maćkowska, studentka, 2kyu
 

Karate pod kierunkiem sensei Sławomira Posłusznego trenuję od 15 lat. Przez ten czas obok holistycznego rozwoju fizycznego gwarantującego dobrą kondycję i licznych technik możliwych do zastosowania w walce realnej, wyniosłem z treningów coś znacznie istotniejszego ... Dzięki karate nauczyłem się, jak znosić sukcesy i porażki ( bo nie zawsze jedno musi być łatwiejsze od drugiego). Nauczyłem się też samodzielności i tego, aby nigdy się nie poddawać, co znacząco wpłynęło na obraną przeze mnie ścieżkę życiową. Karate jako dyscyplina indywidualną, w odróżnieniu od sportów zespołowych, uczy jak iść przez życie nie oczekując niczyjej pomocy, ale jednocześnie poznałem prawdziwych przyjaciół, na których zawsze mogłem liczyć. Wszystko to zasługa wyjątkowej atmosfery, jaką sensei Posłuszny buduje na sali ćwiczeń i poza nią.

Michał Szymański 1 dan, student 5-tego roku Collegium Medicum UMK
 

Jak się zapisać na zajęcia?

Wcześniej zadzwoń, aby się umówić na dogodny termin - Sensei Sławomir Posłuszny 4 Dan tel. 506 337 190 lub napisz: sl.posluszny@gmail.com lub napisz: sl.posluszny@gmail.com
 

Dwa pierwsze treningi gratis.

Nic nie tracisz biorąc udział w dwóch pierwszych treningach, ponieważ nie płacisz za nie. W ten sposób przekonasz się osobiście, czy taka forma zajęć Ci odpowiada.

Gdzie odbywają się zajęcia?

BYDGOSZCZ
szkoła Podstawowa nr 15
ul. Czerkaska 8 (Osiedle Leśne)
Sala jest dostosowana do uprawiania sportów walki. Jest wyłożona specjalistyczną matą. Na miejscu znajduje się sprzęt wykorzystywany podczas treningów.
 

Ile trzeba zapłacić za zajęcia?

Opłata miesięczna - 110 zł za jeden raz w tygodniu, 160 zł za dwa razy w tygodniu.

PLAN TRENINGÓW W SEZONIE 2021/2022
Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegóły.
KLAUZULA RODO

 

Do zobaczenia na treningu !

Prowadzę również treningi dla dzieci - szczegóły : tutaj oraz dla dorosłych - szczegóły : tutaj

Więcej na temat stylu oyama karate i prowadzącego dowiesz się na stronie: www.oyamakaratebydgoszcz.pl

O MNIE KONTAKT

© 2022 SPWIGOR Sławomir Posłuszny- Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione