Zainwestuj w swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Sukces gwarantowany.

Wyobraź sobie bank zdrowia. To inwestycja na wiele lat. Ale już dziś możesz poprzez systematyczny trening gromadzić w nim to, co bezcenne – dobre zdrowie i sprawność na długie lata. „Odsetki” nie rosną tutaj lawinowo, ale systematycznie i w ten sposób dają pewny zysk. Dbając o rzeczy materialne zapominamy o zdrowiu. Nie ma skutecznej diety (zarówno, jeśli chodzi o odchudzanie, jak i o diety poprawiające zdrowie) bez udziału ćwiczeń ruchowych. Wszyscy specjaliści są tutaj zgodni!
Poznaj korzyści wynikające z systematycznego treningu:

1. poprawisz swoją kondycję i sprawność fizyczną

2. opanujesz podstawowe i zaawansowane techniki karate

3. nauczysz się stosować techniki karate w samoobronie

4. uzyskasz zgrabną i wysportowaną sylwetkę

5. poznasz i podniesiesz granice swoich możliwości

6. będziesz silniejszy, bardziej wytrzymały i rozciągnięty

7. nabierzesz pewności siebie i wiary w swoje umiejętności

8. będziesz bardziej cierpliwy i konsekwentny w dążeniu do wyznaczonego celu

9. nauczysz się skutecznie rozładowywać negatywne emocje

10. będziesz miał możliwość uczestniczyć w dodatkowych treningach bokserskich i z zakresu samoobrony

11. będziesz miał możliwość zdawać na kolejne stopnie wtajemniczenia w sztuce karate tzw. kyu

Uzupełnieniem prowadzonych zajęć są egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) dla osób chętnych.

 

Karate jest skuteczną i uniwersalną sztuką walki. Każdy może trenować. Wzmacnia równomiernie wszystkie partie ciała. Utrzymuje w dobrej kondycji układ krążenia i oddechowy.

 
Czasy w jakich żyjemy wymusiły na nas prowadzenie siedzącego trybu życia. Naukowcy przewidują, że za kilka lat ludzkość będą trapiły 3 epidemie: choroby nowotworowe, choroby układu krążenia i depresje. Ruch uruchamia mechanizmy, które zwiększają naszą odporność. Hamuje rozwój miażdżycy, nadciśnienia, zmniejsza poziom cholesterolu. Jego niedobór prowadzi do nadwagi, zniekształceń sylwetki, głównie kręgosłupa, osłabienia siły mięśni. Ma też wpływ na psychikę. W myśl zasady „ w zdrowym ciele, zdrowy duch”, ruch bardzo korzystnie wpływa na pracę mózgu. Jest to obecnie udowodnione naukowo, dzięki dokładnym metodom obrazowania mózgu. Nie można cofnąć postępu cywilizacyjnego, ale można przeciwdziałać jego negatywnym skutkom. Ruch jest jak tabletka, którą trzeba zażywać codziennie, systematycznie i w odpowiedniej dawce.
 

Czy trenowanie karate jest trudne?

W każdym momencie swojego życia możesz podjąć decyzję o rozpoczęciu treningu karate. Ćwiczenia są dostosowane do umiejętności i możliwości ćwiczących.

 

Co się składa na trening ?

- nauka podstawowych i zaawansowanych technik karate
- ćwiczenia sprawnościowe
- ćwiczenia relaksacyjne
- trening rozwijający podstawowe cechy motoryczne: siłę, wytrzymałość, gibkość
- trening z zastosowaniem przyborów: tarcze, worki, łapy, gumy, skakanki, tonfy itp.
- nauka zastosowania poznanych technik w samoobronie
- dodatkowe treningi bokserskie i z zakresu samoobrony.

Dlaczego możesz mi zaufać ?

Moje 40-letnie doświadczenie w nauczaniu karate, sukcesy życiowe, szkoleniowe i sportowe moich podopiecznych są gwarancją osiągnięcia wyżej wymienionych celów. Nie obiecuję cudów, ale mogę Cię zapewnić, że uprawianie karate to doskonała inwestycja w zdrowie, sprawność i bezpieczeństwo dla każdego z nas.

Reklamy oferują nam po okazyjnych cenach coraz to nowsze ,,wynalazki” mające przez 5 minut dziennego ,,treningu,, bądź siedzenia z przypiętym do pasa ,,brzęczykiem” pomóc nam w utrzymaniu zdrowia i zgrabnej sylwetki. Apteki polecają ,,suplementy diety” - byle byś zapłacił, zjadł i...rozejrzał się za czymś nowym, skuteczniejszym. Masz dość takich doświadczeń? Nie pozwól, aby inni zarabiali na Twojej niewiedzy. Karate jest najbardziej uniwersalną dyscypliną sportu, gdyż pozwala na harmonijny rozwój wszystkich partii ciała. Treningi dostosuję do Twoich możliwości i umiejętności. Bezpieczne podłoże skutecznie ochroni Cię przed kontuzją stawów i urazami kręgosłupa. Moje doświadczenie postaram się wykorzystać abyś poczuł się lepiej nie tylko z powodu pozbycia się zbędnych kilogramów. Techniki, które opanujesz są skuteczne w sytuacji obrony koniecznej. Grupa zjednoczona we wspólnym dążeniu do obranego celu, jakim jest lżejsze, lepsze życie działa motywująco. Poczujesz się lepiej. To pewne. Przygotuj się na trening, który będzie krok po kroku odmieniał Twoje życie.
 

Przeczytaj opinie osób dorosłych trenujących pod moim kierunkiem

Czym jest to „coś”, co powoduje, że ludzie w różnym wieku zaczynają trenować Karate. Maluchy zaczynają przyprowadzani przez rodziców i to oni o tym decydują. Świadomość potrzeby trenowania rodzi się chyba później. W moim przypadku, tą swoistą „iskrą” była, z jednej strony obserwacja radości na twarzy syna wychodzacego z treningu – zmęczonego i „wykończonego” ale uśmiechniętego, a z drugiej… kolejna wizyta u lekarza od „bolących ciągle” pleców. Początek to głównie „walka” z sobą, rozruszanie niećwiczonego organizmu, „ból dnia następnego” i nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Na poczatku raz w tygodniu, potem dwa, aż wreszcze trzy. Teraz patrząc z perspektywy nie mogę uwierzyć, że kiedyś nie mogłem znaleźć nawet chwili na ćwiczenia. Co dało mi Karate? Bardzo dużo: lepsze samopoczucie, zdrowie i pewność, że skoro daję sobie radę na kolejnych treningach i egzaminach, to i w innych sprawach „zawodowych” też dam radę. Że warto stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji. I chyba to co najważniejsze - poznałem wspaniałych ludzi.

prof. dr hab. Maciej Zastempowski
 

Na początku miała to być krótka przygoda, ale z czasem okazało się, że ćwiczenia pod opieką Sensei Sławka dają tyle satysfakcji, a ludzie na treningach są serdeczni i pomagają w każdej sytuacji. Po treningu razem z Synkiem jesteśmy naładowani pozytywną energią. Karate poprawia sprawność fizyczną, ale dodaje też uśmiech na twarzy każdemu kto wraca z treningu.

Tomasz Stabryn
 

Treningi rozpocząłem w 1975 roku, kiedy to karate pojawiło się w Polsce i w Bydgoszczy. Jestem posiadaczem stopnia 1 dan. Z perspektywy czasu najbardziej jestem dumny z tego , że wciąż ćwiczę zachowując w stosunku do rówieśników znakomitą kondycję i sprawność. O tyle jest to również istotne, że będąc z wykształcenia ekonomistą, ten sport jest świetną metodą na odreagowanie stresów dnia codziennego. Dla zarządzających firmami to wręcz konieczność - tak przynajmniej uważam.

Tomasz Zaboklicki - prezes Zarządu PESA Bydgoszcz
 

Trenowanie karate rozpocząłem 14 lat temu. Od pierwszych treningów wiedziałem, że karate stanie się moją pasją i sposobem na spędzanie czasu oraz utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Pierwsze treningi były bardzo ciężkie, ale jednocześnie dawały dużo satysfakcji. Pod okiem Sensei Sławomira Posłusznego miałem możliwość w pełni rozwinąć swoje umiejętności, nie tylko jako zawodnik, ale również jako instruktor oraz opiekun na obozach karate. Sensei Posłuszny zwykł mawiać, że prawdziwy trening rozpoczyna się wówczas, kiedy już nie masz sił i rozpoczynasz walkę z własnymi słabościami.
Wszystkie lata spędzone w dojo podczas treningów, dały mi możliwość poznania wielu wspaniałych oraz inspirujących ludzi, z którymi do teraz utrzymuję kontakt.

Hubert Sobolewski - współwłaściciel firmy SMART - Szkolenia BHP HSE s.c.
 

Jak się zapisać na zajęcia?

Wcześniej zadzwoń, aby się umówić na dogodny termin - Sensei Sławomir Posłuszny 4 Dan tel. 506 337 190 lub napisz: sl.posluszny@gmail.com
 

Dwa pierwsze treningi gratis.

Nic nie tracisz biorąc udział w dwóch pierwszych treningach, ponieważ nie płacisz za nie. W ten sposób przekonasz się osobiście, czy taka forma zajęć Ci odpowiada.

Gdzie odbywają się zajęcia?

BYDGOSZCZ
Szkoła Podstawowa nr 15
ul. Czerkaska 8 (Osiedle Leśne)
Sala jest dostosowana do uprawiania sportów walki. Jest wyłożona specjalistyczną matą. Na miejscu znajduje się sprzęt wykorzystywany podczas treningów.
 

Ile trzeba zapłacić za zajęcia?

Opłata miesięczna - 110 zł za jeden raz w tygodniu, 160 zł za dwa razy w tygodniu.

PLAN TRENINGÓW W SEZONIE 2021/2022
Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegóły
KLAUZULA RODO

 

Do zobaczenia na treningu !

Prowadzę również treningi dla dzieci - szczegóły : tutaj oraz dla młodzieży - szczegóły : tutaj

Więcej na temat stylu oyama karate i prowadzącego dowiesz się na stronie: www.oyamakaratebydgoszcz.pl

O MNIE KONTAKT

© 2022 SPWIGOR Sławomir Posłuszny- Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione